Mafia I – Postavy

Ennio Salieri

Don Salieri je hodný člověk, který toho prožil strašně moc. Je to typický mafián, který si své místo nevybudoval jen pro peníze a ne vždy zabijí, aby získal to co chce. Obvykle přátelský ale když ztvrdne je velice nebezpečný. Obchod je někdy důležitější než přátelství.

Frank Colletti

Jeho hlavním zájmem jsou finance rodiny a právní stránka podnikání. Na první pohled to vypadá, že mezi tyto zločince nepatří, je to velmi tichý nenápadný sympaťák. Svou práci dělá hlavně kvůli Dona Salieriho a hlavně díky vzájemné minulosti. Vyrostli společně v jedné chudé čtvrti a z toho, co získal bylo díky Salierimu. Kdyby se Frank narodil v lepších podmínkách pravděpodobně by z něj vyrostl úspěšný právník nebo účetní.

Sam

Je jeden z nejvěrnějších členů Salerieriho rodiny a to až do smrti. Často pracuje s Tommym a Pauliem a jsou dobří přátelé. Na začátku se zdá, že bude vedlejší tichou postavou, ale upřednostňuje peníze před přátelstvím.

Paulie

Energetický a temperamentní chlap, který své dětství prožil v bídě a chudobě a to je důvod proč se vydal na cestu zločinem. Před třicátými lety ho Don Salieri vzal do své rodiny.

Tommy Angelo

Tommy je celkem milý člověk, ale jeho tvrdé dětství a život ve třicátých letech změnili jeho morálku, díky čemu byl schopen dělat věci které by normální člověk neudělal, ale jeho svědomí ho pořád pronásleduje. Klíčová osoba byla jeho matka, která zesnula ještě před událostmi ve hře.

Vincenzo

Pracoval dlouhou dobu pro Salieriho, což vedlo k velké důvěře a respektu. Vincenzo byl milý člověk, svou největší lásku našel ve zbraních a tak se stal arzenálem zbraní pro rodinu. Vždycky vám vybere nejvhodnější zbraň pro váš úkol.

Ralph

Ralp byl automechanikem rodiny Salieri. Ukázalo se že je zběhlý v opravách, úpravách a vloupání do vozidel, ale o všem ostatním toho ví docela málo, krom automobilu. To z něj dělalo terč posměchu jeho známých, hlavně kvůli tomu že trpí koktáním, ale Tommy Angelo a Lucas Bertone se zdají být jeho přáteli.

Lucas Bertone

Sicilčan středního věku, který je automechanik pro bohaté. Je to velmi dobrosrdečný člověk, i když poskytuje služby mafii není zrovna svatým. Vlastní autoservis naproti Giuliano mostu. Když splníte jeho žádost, řekne vám kde ukrást luxusní auto.

Luigi

Barman v Salieri baru a otec Sáry. Laskavý muž, který se později stane jeho tchánem.

Sára

Je Luigiho dcerou a později manželkou Tommyho Angela. Setkají se, když ji Tommy ochrání před chlápky. Tommy si uvědomuje, že by to mohla být žena se kterou stráví zbytek života. Vztah který se rozvíjí, a nakonec se ožení a mají dceru. Po událostech museli Tommy, Sára a jejich dcera zdrhnout z města. Později se vrátil, že bude svědčit a Tommy byl odsouzen k 8 letům vězení kde ho Sára ani jeho dcera nemohly navštívit. Rok 1946 kdy je Tommy propuštěn, sešel se svou ženou a dcerou a přestěhoval se do Empire Bay. Později roku 1951 25. září byl Tommy zavražděn. Po smrti Tommyho není známo co se s ni a jeho dcerou stalo. 

Don Morello

Don Morello v určitém okamžiku se stal blízkým přítelem Dona Salieriho, oba sloužili jako nejdůvěryhodnějšími pobočníky Dona Pepponeho. V roce 1921 byl Don Peppone zabit, když situace se v Lost Heaven zhoršila a Salieri a Morello se navzájem obviňovali ze smrti Dona. Rozdělili se Lost Heaven na dvě části. Jeho bratr Sergio a jeho spojením s městským radním mu pomohlo získat moc. Poté se chtěl rozšířit o území Salieriho a vyvolal válku.

Sergio Morello Jr.

Byl mladším bratrem Dona Morella, krom svého role v rodině Morellů působil jako šéf odborů v Lost Heaven, hlavně odborů přístavních dělníků. V roce 1935 Don Salieri nařídil atentát na Sergia, také jeho podivná schopnost vyhnout se smrti to pokaždé komplikovala.

Norman

Typický drsný detektiv s irským přízvukem, který se chová jako by nenáviděl všechny okolo sebe. V roce 1938 mu Tommy vypráví svůj příběh s mafii. Ze začátku Tommymu nedával moc naděje, ale později souhlasil, že mu pomůže a dá mu novou identitu.