Mafia I – Příběh

Píše se rok 1930, hráč se ocitá v rušných ulicích Lost Heaven kde se nikomu nedá věřit a probíhá prohibice, chudoba na denním pořádku. V Hlavní roli Thomase Angela, takový normální chlápek co se živí jako obyčejný taxikář a žije normální život taxikáře, který sní že toho jednou nechá.

Jednoho dne po tvrdé práci, zrovna když si Tommy zapálí cigaretu náhle z vedlejší ulice uslyší výstřely a z rohu vyběhnou dva mafiáni se zbraní blížící se k němu.

Proti své vůli musíte s nimi nastoupit do taxíku, a ujet před blížícími se mafiány. Pod náporem výhrůžek přeci jen ujedete ulicemi Lost Heaven, až dorazíte na požadované místo před Salieri Bar v Malé Itálii.

Za poškození na taxíku, a pomoc dostanete nabídku na spolupráci a nemalou odměnu se kterou se vracíte zpět domů a po šílené noci se probouzíte do dalšího nudného dne běžné rutiny taxikáře.

Ve chvílí kdy relaxujete v taxíku po práci kousek od Salieriho baru se znovu objeví Morellovi chlapi, a rozmlátí celý taxík. S ozbrojenými mafiány v zádech se dostáváme do obtížné situace kdy musíme doběhnout do baru kde vás Salieri zachrání od Morellových goril. Dostanete nabídku která se neodmítá!